dovolená, zájezdy, letecké dovolené, exotika, řecko

Žďár nad Sázavou a středověký hrad Pernštejn

Termín:12.09. (So) - 12.09. (So) 2020

změnit termín

Délka pobytu:1 den

ID hotelu:926463

Doprava:Autobus

Odletové místo:

Strava:Bez stravy

Cena vč. tax: 560 Kč

Poloha
Město Žďár nad Sázavou se vepsalo do podvědomí především díky poutnímu kostelu Jana Nepomuckého na Zelené Hoře, jehož autorem byl výjimečný architekt Jan Blažej Santini Aichel. Další významnou památkou tohoto města je zámek rodiny Kinských, nacházející se v areálu bývalého cisterciáckého kláštera. Zde navštívíte výstavu "Umění baroka" ze sbírek NG v Praze, expozice ze života Santiniho. V prostorách bývalého pivovarského dvora je otevřeno Muzeum nové generace, které nabízí nevšední pohled do historie žďárského zámku formou zážitkových expozic. Je držitelem ocenění Živa award za nejkreativnější muzeum ve střední Evropě. V roce 2018 bylo zařazeno na 2. místo v kategorii Muzea České republiky ve výběru známého cestovatelského portálu TripAdvisor.
Program
Dopoledne návštěva pohádkového hradu Pernštejn, který je jedním z nejnavštěvovanějších na Moravě. Prohlídka tzv. zkrácený okruh (vyhlídková věž, přes první patro až do hradní knihovny). Krátké individuální volno, poté odjezd do Žďáru nad Sázavou k poutnímu kostelu Jana Nepomuckého, který je unikátní svými mystickými aspekty. Základem je kompozice pěticípé hvězdy, která tvoří půdorys, dále tu najdete pět vchodů, pět oltářních výklenků, dvakrát pět kaplí kolem centrálního prostoru, pět hvězd a pět andělů na hlavním oltáři. Jedná se o symbol pěti Kristových ran a pěti písmen latinského slova „tacui“ – mlčel jsem. Od roku 1994 je tento kostel zařazen na Seznamu světového dědictví UNESCO. Poté se přesuneme k místnímu zámku, kde navštívíte nejzajímavější místa bývalého cisterciáckého kláštera, která jsou spojena s architektem Janem Blažejem Santini-Aichelem. Seznámíte se se životem v cisterciáckém řádu, vstoupíte do osobního sídla opata – prelatury, kde můžete obdivovat rozsáhlou nástropní malbu z 18. století, která dosud nemusela být restaurována, navštívíte baziliku minor Nanebevzetí Panny Marie a sv. Mikuláše s 2. nejdelší chrámovou lodí na Moravě, zavítáte do obydlí mnichů – konventu, nahlédnete do studniční kaple a objevíte původní sádky ze 13.století. Muzeum nové generace vám nabídne jedinečné multimediální prvky, které vás doslova vtáhnou do děje! Seznámíte se s jedním dnem v životě mnicha, prolistujte virtuální kroniku či objevíte krásu cisterciáckého umění. Díky kaleidoskopu se přesunete do období baroka, kde se seznámíte s opatem Vejmluvou, výraznou osobností bývalého kláštera, potkáte geniálního architekta Jana Blažeje Santiniho a proniknete do matematických tajů Poutního kostela sv. Jana Nepomuckého na Zelené hoře.
Cena zahrnuje
Autobusovou dopravu
Služby technického průvodce
Cena nezahrnuje
Vstupné do objektů
Hrad Pernštejn - malý okruh 170 Kč
Poutní kostel Jana Nepomuckého na Zelené Hoře 80 Kč
Zámek Žďár nad Sázavou - kombinovaný okruh Muzeum nové generace + Po Stopách Santiniho + Barokní galerie 290 Kč
Nástup / Výstup
PRAHA 07:00 HOD PROTI HLAVNÍMU VLAKOVÉMU NÁDRAŽÍ, PARKOVIŠTĚ U SKLENĚNÝCH KOPULÍ
JIHLAVA- 08:45 TŘÍDA LEGIONÁŘŮ, PARKOVIŠTĚ ZA BILLOU

ČASY ODJEZDŮ JSOU POUZE ORIENTAČNÍ. CESTOVNÍ KANCELÁŘ SI VYHRAZUJE PRÁVO NA ZMĚNY ČASŮ ODJEZDŮ V ZÁVISLOSTI NA NAPLNĚNÍ KAPACIT DANÝCH AUTOBUSŮ.

Důležité upozornění:
Pro pořádání zájezdu je stanoven minimální počet účastníků zájezdu na 32 osob, pokud není ve smlouvě o zájezdu, nebo v potvrzení o zájezdu uvedeno jinak. Vega Tour s.r.o. má právo zrušit zájezd do 7 dní před nástupem na zájezd při nenaplnění požadovaného počtu účastníků.

Žďár nad Sázavou a středověký hrad Pernštejn

destinace: Česká republika, Vysočina, Žďár nad Sázavou

termín:12.09. (So) - 12.09. (So) 2020 (1 den) | změnit termín

doprava: Autobus /

strava: Bez stravy

Žďár nad Sázavou a středověký hrad Pernštejn
Seznam služeb k objednání
PopisCenaPočetCena
Základní cena a oddělené složky ceny zájezdu (povinné příplatky)
Cena za osobu - Cena za osobu560 Kč0 Kč
  
Celkem (CZK)0 Kč
Konečná cena zájezdu bude potvrzena pracovníkem cestovní kanceláře.
Objednavatel:
Jméno *:
Příjmení *:
E-mail *:
Telefon *:
Spolucestující:
Ulice:
Město:
Psč:
Poznámka :
Máte-li uživatelský účet, Přihlašte se
Chcete-li vytvořit uživatelský účet, Registrujte se

Povinné údaje jsou označeny *
Pořádající ck: Vega Tour, s.r.o. IČO: 62917072

Podobné zájezdy

Prosím vyplňte povinné údaje (označené *)
E-mailová adresa není správná!
Pro odeslání objednávky, musíte souhlasit se všeobecnými podmínkami
Vytvářím objednávku...