dovolená, zájezdy, letecké dovolené, exotika, řecko

Mozaika severu ***

Termín:14.04. (Pá) - 21.04. (Pá) 2023

změnit termín

Délka pobytu:8 dní, 7 nocí

ID hotelu:1017510

Doprava:Letecky

Odletové místo:Varšava

Strava:Polopenze

Cena vč. tax: 20 951 Kč

Popis hotelu

Hotely ***/**** (7 nocí).
Pokoje: dvoulůžkové nebo třílůžkové s koupelnou a WC.
Upozornění! V případě zájmu je možné za příplatek prodloužit zájezd o týdenní pobyt v Agádíru. Popisy hotelů v další části katalogu. Více nabídek je k dispozici v katalogu "Pobyt - Maroko" a v rezervačním systému.
Vybavení: v hotelech je obvykle restaurace, bar, směnárna. 
Strava: snídaně a večeře.

Výše uvedený text je překladem polského originálu, který je závazný a je nedílnou součástí smlouvy o zájezdu. Chyby v překladu nebo změny obsahu vyhrazeny.

Program

Blankytné město Šafšawán • mys Cape Spartel • Marrákeš - barvy a vůně • Sáfí - slavné město hrnčířů • Fes - duchovní hlavní město Maroka • medína v Tetuánu • pro zájemce týdenní pobyt v Agádíru! 

Den 1
Sraz u stanoviště CK 2 hodiny před plánovaným odletem letadla na jednotlivých letištích. Aktuální letové řády sledujte na r.pl/rozklady. Po příletu pasové odbavení, transfer do hotelu na večeři a přenocování v  Marrákeši. Čas na odpočinek po cestě. Večer se vydáme na náměstí Djemaa el Fna, které je zapsáno na seznamu Světového dědictví UNESCO (prohlídka náměstí závisí na hodině příletu). Jedinečnost tohoto místa je spojena s kupeckými tradicemi sahajícími mnoho staletí nazpět. Po západu slunce se na náměstí objevují kouzelníci, věštci, prodavači amuletů a pojízdné stánky se specialitami místní kuchyně, které lze ve volném čase ochutnat. (Trasa cca 250 km)

Den 2
Po snídani prohlídka Marrákeše: Jardin Secret - jedné z nejkrásnějších městských rezidencí s kouzelnou zahradou, jejíž historie sahá až do dynastie Saaditů, Marrákešské muzeum - v honosném kupeckém domě, procházka po slavném bazaru (souku). Volný čas na náměstí Djemaa el Fna a návštěva slavné mešity Kutubíja z 12. století (zvenčí). Přejezd do Rabatu a prohlídka města: Kasbah Oudaias - čtvrť ležící na vysoké skále s četnými vyhlídkovými místy, mauzoleum Mohameda V. (dědečka panujícího Mohammeda VI.) se slavnou Hassanovou věží, čtvrť Chellah ukrývající ruiny starověkého města Colonia Sala a nekropole pozdějších panovníků dynastie Merinidů. Přejezd do hotelu v Rabatu, ubytování, večeře a přenocování. (Trasa cca 325 km)

Den 3
Po snídani odjezd na sever do starobylého města Lixus. Prohlédneme si jedno z nejzachovalejších antických měst, jehož historie sahá do dob Féničanů, malebně položené na kopci s nádherným výhledem do údolí řeky Loukos. Přejezd do města Asilah, kde během krátké procházky uvidíme typické přístavní město, kde jsou dodnes patrné pozůstatky portugalského a španělského opevnění. Další cesta na sever nás dovede k mysu Spartel, odkud se rozprostírá výhled na spojení vod Atlantiku se Středozemním mořem. Následně přejezd a prohlídka medíny v Tangeru. Město známé kdysi jako sídlo pirátů bylo považováno za jedno z nejnebezpečnějších v této části světa. Prohlédneme si nejstarší části města a také Grand Socco a Kasbah Museum. Následně přejezd do města M'diq, které se nachází u Středozemního moře. Večeře a přenocování. (Trasa cca 320 km)

Den 4
Snídaně v hotelu a odjezd do Tetuánu. Prohlídka města: slavná medína s charakteristickými bílými domy, díky kterým bylo toto místo zapsáno na seznamu UNESCO. Následně návštěva Archeologického muzea s unikátní sbírkou fénických, řeckých a římských artefaktů a krátká procházka koloniální čtvrtí postavenou Španěly. Přejezd do Šafšawánu - jednoho z nejkrásnějších městeček Maroka. Procházka medínou plnou modrých domků a stánků, obchůdků, kaváren nádherně umístěných na četných terasách. Další trasa nás povede malebnými cestami pohoří Rif, které jsou domovem berberských národů, známých díky originální kultuře a svojí nezávislosti. Během cesty zastávky na fotografování. Příjezd do města Fes, ubytování a přenocování. (Trasa cca 280 km)

Den 5
Po snídani prohlídka města Fes, duchovního a náboženského centra Maroka. Návštěva: medíny Fes el-Bali (památka UNESCO), skutečného labyrintu s více než 9000 vinutými uličkami, kde není možné pohybovat se bez místního průvodce, medresy Bou Inania, mešity a univerzity Al-Karaouine, mauzolea zakladatele města Moulaye Idrisse II. (obě místa jsou přístupná pro nemuslimy pouze zvenčí), Founduk Nejjarine (s muzeem uměleckých řemesel) a koželužny. Výjimečná medína města Fes je místem, které umožní přenést se na několik hodin do období středověku. Následně tzv. Nový Fes: královský palác Dar al-Makhzen (zvenčí), obrovská brána Bab al Jeloud, procházka židovskou čtvrtí Mellah. Odpoledne volný čas. Večer pro zájemce feská večeře s folklorním vystoupením (cena cca 40 EUR/os.). Návrat do hotelu na večeři a přenocování. (Trasa cca 20 km)

Den 6
Po snídani přejezd do Volubilis (památka UNESCO), kde navštívíme: ruiny římského města z 4. století př. n .l., Vítězný oblouk Caracally, Orfeův dům, lázně, baziliku, fórum a domy měšťanů s výborně zachovalými mozaikami. Následně se vydáme do města Casablanka, kde uvidíme např.: mešitu Hassana II. s nejvyšším minaretem světa (200 m vysoký), náměstí Mohameda V., jehož budova je zajímavou ukázkou koloniální architektury a uměleckou čtvrť Habous postavenou v koloniálních dobách, ale podle vzoru tradiční marocké architektury. Večeře a přenocování v Casablance. (Trasa cca 350 km)

Den 7
Časná snídaně a odjezd směrem na jih. Dojedeme do Sáfí - nejznámějšího města hrnčířů, ve kterém se vyrábí tradiční pokrmy již po staletí. Prohlídku začneme od památníku Tajine (tažín) - tradiční nádoby na vaření, která se nachází v každém marockém domě. Následně navštívíme Národní muzeum keramiky, kde uvidíme sbírku keramiky od dob Féničanů až po současnost. Navštívíme také pevnost Château de Mer. Poté přejezd ve směru Agádíru, příjezd do hotelu. Večeře a přenocování v Agádíru. (Trasa cca 550 km)

Den 8
Po snídani volný čas. Transfer:
- klienti zůstávající na druhý týden pobytu v Agádíru nebo na druhý poznávací zájezd Maroko - magický jih - transfer do vybraného hotelu;
- klienti, kteří se vracejí do Polska - transfer na letiště v Agádíru a odlet do Polska.
 
Upozornění k programu
Pořadí realizace bodů programu může být změněno či obráceno. 
Většina muslimských památek se prohlíží pouze zvenčí - týká se to zejména mešit. 
Věnujte pozornost vhodnému oblečení - ženy by měly mít dlouhé sukně a zakrytá ramena. To se samozřejmě nevztahuje na pláže a hotelové bazény. Je dobré dávat si pozor na fotoaparáty, kamery a peněženky - riziko krádeží. 

UPOZORNĚNÍ! Ceny uvedené v katalogu společně s aktuálními cenami v systému jsou platné pouze pro obyvatele Polska/České republiky. V případě jiné státní příslušnosti - cena a místa na potvrzení.

Výše uvedený text je překladem polského originálu, který je závazný a je nedílnou součástí smlouvy o zájezdu. Chyby v překladu nebo změny obsahu vyhrazeny.

Jiné

Obsluha skupiny v systému TOUR GUIDE 
Jedná se o bezdrátový elektronický systém provázení skupin, který umožňuje zákazníkům pohodlnou formu komentované prohlídky. Přečtěte si více o Tour guide

Víza

Každý cestující musí mít platný cestovní pas s dobou platnosti nejméně 3 měsíce ode dne výjezdu z Maroka. U pobytů do 90 dnů vízum není vyžadováno. Pro občany ostatních zemí mohou platit jiné pasové a vízové předpisy.

Cena

Základní cena zahrnuje: přelet charterovým letadlem, letištní taxy, transfery klimatizovaným autokarem v Maroku, ubytování: 7 nocí v 3* nebo 4* hotelech, stravování: 7 snídaní a 7 večeří, služby polského průvodce během poznávací části, pojištění TU Europa varianta základní (úrazové pojištění a léčebné výlohy, trvalé následky, asistenční služby a pojištění zavazadel).  

Základní cena nezahrnuje: vstupné do navštívených objektů, poplatky za místní průvodce, spropitné pro nosiče zavazadel, sluchátkový set Tour Guide Systém (celkem cca 145 EUR/os., povinný poplatek placený průvodci formou balíčku na místě), nápoje k večeřím, jiné osobní výdaje a fakultativní feskou večeři (za poplatek cca 40 EUR/os.).

Důležité! Přečtěte si aktuální Covid-19 podmínky vstupu do země.

Název zájezdu v polském jazyce: Mozaika Północy

Mozaika severu ***

destinace: Maroko, Poznávací zájezdy - Maroko, Maroko

termín:14.04. (Pá) - 21.04. (Pá) 2023 (8 dní, 7 nocí) | změnit termín

doprava: Letecky / Varšava

strava: Polopenze

Mozaika severu
Seznam služeb k objednání
PopisCenaPočetCena
Základní cena a oddělené složky ceny zájezdu (povinné příplatky)
pokoj standardní20 951 Kč0 Kč
Příplatky
Pojištění varianta Nejlepší1 082 Kč0 Kč
Pojištění varianta Doporučená Plus666 Kč0 Kč
Garance nezměněné ceny515 Kč0 Kč
Pojištění - Balíček Sport k Nejlepší variantě499 Kč0 Kč
Pojištění varianta Doporučená416 Kč0 Kč
Pojištění - balíček SPORT k variantě Doporučená Plus395 Kč0 Kč
Pojištění - Balíček Sport k Doporučené variantě291 Kč0 Kč
Bezplatná změna rezervace "Standard"255 Kč0 Kč
Pojištění - Balíček Sport k Základní variantě146 Kč0 Kč
Povinný poplatek do Garančního fondu cestovního ruchu78 Kč0 Kč
Povinný poplatek do Pomocného fondu cestovního ruchu78 Kč0 Kč
  
Celkem (CZK)0 Kč
Konečná cena zájezdu bude potvrzena pracovníkem cestovní kanceláře.
Objednavatel:
Jméno *:
Příjmení *:
E-mail *:
Telefon *:
Spolucestující:
Ulice:
Město:
Psč:
Poznámka :
Máte-li uživatelský účet, Přihlašte se
Chcete-li vytvořit uživatelský účet, Registrujte se

Povinné údaje jsou označeny *
Pořádající ck: Rainbow tours IČO: 26859220

Podobné zájezdy

Prosím vyplňte povinné údaje (označené *)
E-mailová adresa není správná!
Pro odeslání objednávky, musíte souhlasit se všeobecnými podmínkami
Vytvářím objednávku...