dovolená, zájezdy, letecké dovolené, exotika, řecko

Nejlepší dovolenkové destinace pro rodiny

Jsou již pryč doby, kdy jste na dovolenou jezdili sami popřípadě se svými protějšky a nyní se vaše rodina začíná rozrůstat? Nechcete si dovolenou s dětmi odříkat, chcete na dovolené dětem dopřát ten největší komfort a zároveň mít přeci jen aspoň nějaký čas pouze pro sebe?

Stačí si jen vybrat ze široké nabídky destinací a hotelů, které budou pro děti tou nejlepší volbou. Jistě pro vás, jako pro rodiče, bude důležitá doba letu do destinace, bezpečnost v cílové zemi, ubytování nedaleko pláže, písečné pláže s pozvolným vstupem do moře, dobré stravování v hotelu, dětské klubíky a pro spoustu cestovatelů také přijatelná cena.

Vytipovali jsme pro Vás několik destinací, které jsou pro dovolenou s dětmi rozumnou volbou, a ve kterých se nebudete nudit vy a ani vaše ratolesti.

 

Bulharsko

 

Bulharsko je mezi klienty s dětmi stále velmi populární. Tato destinace byla oblíbená před několika desítkami lety nazpět a vrací se opět do módy. V letoviscích jsou k dispozici jednak nově vystavěné hotelové komplexy či zrekonstruované starší resorty. Fakt je nicméně ten, že hotelová síť je v Bulharsku velmi kvalitní a je z čeho vybírat.

Dalším benefitem jsou zajisté příznivé ceny a to jak při koupi zájezdu tak i přímo v destinaci. Za jídlo v Bulharsku zaplatíte obdobné peníze jako v České republice a dětem tak nemusíte nic odpírat. Bulharsko je také považováno za bezpečnou zemi, která leží mimo migrační trasu z blízkého východu do Evropy. Oblíbeným letoviskem je Slunečné pobřeží, kde děti mohou dovádět na dlouhých písečných plážích či Albena, Obzor, Primorsko a Elenite. Třešničkou na dortu je to, že let z České republiky trvá necelé dvě hodiny.

 

Řecko

 

Jeho krásné pláže, ospalé vesnice, slavné památky a vydatné pokrmy nabízejí jednoduchost a zároveň bohatost, což je všeobecně přitažlivá kombinace. Po celé zemi naleznete nádherné písečné pláže nebo pláže s jemnými kamínky a křišťálově čisté moře.

I přesto že některé řecké ostrovy byly zasaženy migrační krizí, je Řecko považováno za bezpečnou zemi. Mimo migrační proudy leží ostrovy na západě jako je Zakynthos, kde naleznete písečné pláže s pozvolným vstupem do moře a krásnou zelenou přírodu se želvami, Korfu nebo Lefkada. Oblíbenou je také Kréta na jihu a Rhodos, který patří k turisticky nejvýznamnějším ostrovům.

Velkým benefitem je doba letu, která se pohybuje okolo dvou až tří hodin a vzhledem k tomu, že ostrovy jsou většinou malé, transfer z letiště netrvá dlouhou dobu, což s dětmi zajisté oceníte.

 

Chorvatsko

 

Chorvatsko je taková stálice při výběru letní dovolené s dětmi a populární destinace převážně pro rodiny, které hledají zájezdy s vlastní dopravou a nechtějí do destinace letět. Zároveň je vyhledávanou zemí pro velmi čisté moře.

Pravdou je, že zde nenaleznete moc pláží s pískem například jako v Itálii, ale pokud na písečné pláži trváte, doporučujeme například sever ostrova Rab a letovisko Lopar nebo středisko Brela ve Střední Dalmacii.

Dalším tipem pro hezkou dovolenou je ostrov Krk, který je s pevninou spojen mostem a dojezdová vzdálenost je velmi příznivá. I přesto že sem jezdí stále více a více turistů, naleznete zde stále nádhernou přírodu a čisté moře. Vzhledem k tomu, že ostrov leží spíše na severu země, teploty jsou zde i v létě velmi příjemné a nedosahují tropických hodnot, teplota moře je ideální. Pro pobyt s dětmi doporučujeme město Baška, kde naleznete dlouhou pláž, která je dobře kryta před větrem a zároveň je ve městě dost příležitostí k vyžití. Ve městě se nachází přístav, za kterého se lze vydat na výlet na ostrov Rab.

 

Itálie

 

Itálie, stejně jako Chorvatsko, se stále těší velké oblibě mezi českými cestovateli. Důvodem k tomu jsou především písčité pláže, pozvolný vstup do vody a krátká dojezdová vzdálenost, což je pro malé děti ideální volbou. Velmi populární jsou severoitalská letoviska jako Bibione, Caorle, Lignano, kde můžete navštívit místní ZOO, Lido di Jesolo či Rosolina Mare. Ve všech těchto letoviscích zároveň naleznete velké vyžití a hodně atrakcí pro děti. Je zde mnoho obchůdků, pizzerií a cukráren, které děti budou milovat pro vynikající italskou zmrzlinu.

Dalším oblíbeným letoviskem pro rodiny s dětmi je Gargano v Apulii, či oblast Emilia Romagna, kde naleznete středisko Rimini.

Pokud netrváte na dopravě po souši a nebojíte se létat, doporučujeme Kalábrii, která leží na jihu Itálie. Nenaleznete zde sice dlouhé písčité pláže a vstup do moře je strmější, nicméně Kalábrie Vám to vynahradí krásnými malými plážemi, malebnými městečky a například výletem k sopce Stromboli. Oblíbenými středisky jsou Capo Vaticano či Tropea.

 

Španělsko

 

Španělsko je pro rodiny s dětmi také dobrou volbou, nicméně doporučujeme spíše španělské ostrovy než pevninu, neboť ostrovy jsou pro dovolené s dětmi více přizpůsobené. Pokud trváte na pevnině, doporučujeme pobřeží Costa Brava, kde je o něco chladněji než na ostrovech. Co se týče ostrovů, tak doporučujeme Mallorcu, Menorcu či Ibizu, kde jsou pláže krásně čisté a písčité a vstup do moře je pozvolný.

Na ostrovech naleznete i pěkné zábavní a vodní parky, které děti zajisté ocení, na ostrově Mallorca je velmi oblíbeným Aqualand Magaluf, kde najdete plno skluzavek a tobogánů, na pobřeží Costa Brava naleznete zábavní park Water World. Ve Španělsku se rozhodně nemusíte bát o stravu, vaří se tu výtečně.

 

Turecko

 

Turecko je výbornou volbou pro ty, kteří chtějí pro děti hodně zábavy za přijatelné peníze. V Turecku získáte výborné služby za velmi slušné ceny. Je zde spousta hotelů s dětskými kluby, aquaparky a rodiny s dětmi jsou zde vítané. Co se týče pláží, tak v Turecku jsou pláže převážně rozlehlé a písečné, vstup do vody je pozvolný. Takovéto pláže naleznete například ve středisku Side, které Vás okouzlí svým antickým půvabem, Belek nebo Kemer. Alanya není pro děti zcela vhodná, neboť zde často bývají velké vlny.

Oproti Egyptu či Tunisu tu naleznete pitnou vodu na každém rohu, což je velké plus. Podstatným benefitem je fakt, že spousta hotelů nabízí dítě v doprovodu dvou dospělých osob zdarma či za velmi výhodnou cenu.

 

 

Pokud se řadíte mezi odvážnější cestovatele, máte rádi exotické destinace a nevadí Vám delší let, nezoufejte, že nejsou tyto země pro děti vhodné, rozhodně tomu není tak. Spousta hotelů v exotických destinacích má animační programy a zábavu pro děti. O děti bude postaráno a vy si můžete užívat chvíle oddechu v tropickém ráji pouze se svojí polovičkou. Navíc pozorování mořského života v křišťálově čistých vodách bude pro děti nezapomenutelným zážitkem. Doporučujeme Vám ostrov Mauricius či Maledivy.

Vytvářím objednávku...