dovolená, zájezdy, letecké dovolené, exotika, řecko

Poznejte nejlepší pláže Evropy

V Evropě zajisté není o krásné pláže nouze, nicméně některé něčím přeci jen vynikají nad ty ostatní. V článku naleznete očekávané destinace jako je Itálie, nicméně objeví se zde pro někoho možná i nečekaně například Island. Pojďme se tedy pokochat přírodními krásami, které nejsou od nás až tak daleko…

 

Cala Tonnarella, Sicílie, Itálie

 

Stejně jako jiným, tak i nám se líbí italský ostrůvek Capri, který se může pyšnit nádhernými plážemi, nicméně pokud jde o osamělé pláže bez davů, výhrou je Sicílie. Pláž Cala Tonnarella se nachází v přírodní rezervaci Zingaro a je naprostou oázou. Abyste se dostali k této pláži, tak se musíte trošku projít od jižního parkoviště Vám to potrvá přibližně hodinu. Nicméně nenechte se odradit. Odměnou Vám bude překrásná pláž, kterou můžete mít i sami pro sebe.

 

Durdle Door Beach, Dorset, Anglie

 

Díky svému dramatickému vápencovému oblouku, svěžím skalnatým útesům a měkkému zlatému písku je Durdle Door jednou z nejkrásnějších pláží v celé Evropě. Každopádně to není jen přitažlivý vzhled pláže, ale je to i vynikající kvalita vody, která je vhodná pro koupání i rybaření. Tato pláž je součástí dlouhého pobřežního pásma s mnoha nádhernými geologickými rysy a fosiliemi. Tato část země je dokonce zařazena do světového dědictví UNESCO.

 

Praia de Albandeira, Algarve, Portugalsko

 

Navzdory vysokému turistickému ruchu v regionu Algarve, zůstala tato malá odlehlá zátoka poněkud mimo radar turistů. Nenajdete zde žádné slunečníky, lehátka, možnost provozovat zábavné vodní sporty a ani žádný plážový bar. Budete se moci kochat "pouze" zlatým pískem, tyrkysovou vodou, jeskyněmi a přírodními skalními bazénky. Spousta turistů také ocení fakt, že pláž je krytá útesy, tudíž voda je zde klidná a vhodná ke koupání a šnorchlování.

 

Playa de Migjorn, Formentera, Španělsko

 

Všechny pláže na břehu Formentery září, nicméně tato je pravděpodobně nejhezčí. Představte si pískové duny, nízké skalnaté útesy a smaragdově modrý oceán. Na této pláži si každý najde to svoje - plážové aktivity, malé restaurace a kiosky, nicméně jsou tu i odlehlejší části vhodné pro relaxaci a když se odvážíte, tak se tu může věnovat naturismu, neboť pláž patří mezi "clothing-optional".

 

Ile de Ré, Bay of Biscay, Francie

 

U západního pobřeží Francie v Biskajském zálivu leží ostrov, kterému se přezdívá "Bílý ostrov" a je to Ile de Ré. Tuto přezdívku si zasloužil díky měkkému bledému písku a elegantním malovaným domům na pobřeží v neutrálních barvách. Díky větrným dunám, borovým lesům a nádherným plážím zde pořídíte spousta fotografií, které budete moci označit jako "no filter needed" :) Udělejte si rozhodně čas a zastavte se zakoupit něco dobrého k jídlu v malých ubikacích přímo na plážích, nebudete litovat.

 

Cala Goloritzé, Sardinia, Itálie

 

Není žádným tajemstvím, že Cala Goloritzé, která se nachází na úpatí rokle na severovýchodním pobřeží Sardinie, je jednou z nejkrásnějších pláží Evropy. Člověk z ní má pocit, jakoby byla stále skrytou oázou s bílým pískem a jasně modrou vodou mezi vyvýšenými vápencovými útesy. Vzhledem k tmou, že pláž je opravdu výjimečná, byla v roce 1995 zařazena do seznamu světového dědictví UNESCO.

 

Cala Macarella, Menorca, Španělsko

 

Na sluncem vybledlém jihozápadním pobřeží Menorcy se nachází záliv a pláž Cala Macarella. Tato část ostrova je ideálním útěkem z přeplněných pláží nedaleké Malorky či ostrova Ibiza. Abyste se na pláž dostali, musíte se trošku projít a to buď podél útesů z nedaleké Cala Galdana, nebo se můžete vydat celkem drsnou a vinutou silnicí z Ciutadella a poté pokračovat dál pěšky přibližně 20 minut přes borovicový les. Ultrajemný písek a klidné tyrkysové vody Vám za tu námahu stojí.

 

Navagio Beach, Zakynthos, Řecko

 

Také známá jako Shipwreck Beach kvůli starodávné nákladní lodi, která leží v jejím centru, Navagio je jednou z nejkrásnějších pláží v Řecku. Pláž je chráněná vápencovými útesy a je tak izolovaná, že se k ní dostanete pouze lodí. Můžete strávit celý den opalováním na úžasně jemném písku, nicméně celou krásu pláže oceníte z vyhlídkové plošiny, kterou najdete, pokud budete sledovat značení "Agios Gergio Kremnao Monastery".

 

Vik Black Sand Beach, Island

 

Island nemusí být prvním místem, které vás napadne, když přemýšlíte o plážích, ale rozhodně nemůžeme zapírat dramatickou krásu jeho drsného pobřeží. Nenajdete zde ani palmy a ani bílý písek, nachází se zde písek černý jako kaviár a pláže jsou obklopeny stoupajícími čedičovými skalami. Právě tato nevšední krása dělá toto pobřeží ještě zvláštnějším a působivějším kouskem na zemi.

 

Zlatni Rat, Brač, Chorvatsko

 

Chorvatsko rozhodně nepatří k zemím, které mají nouzi o krásné pláže, nicméně Zlatni Rat vyniká svým výrazným a neobvyklým tvarem. Ačkoli to vypadá, že pláž je pokryta zlatým pískem, její břeh je tvořen hladkými drobnými oblázky. Na této pláži nenajdete pouze odpočinek, ale můžete se zde věnovat i windsurfingu, jet-skiingu či paddle boardingu.

Vytvářím objednávku...